phpKF - php Kolay Forum  
Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
Forumunuz Hayırlı olsun yenilendi

Resim Ekleme

Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı
Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" Uyarınca Gerekli Durumlarda İletişim Sağlanabilmesi İçin Eklenmiştir. Lütfen Gerekli Durumlarda Kullanınız... İbrahim uzun Esatpaşa mah 3.demiryollu 1201.sk no:28 menemen/izmir/Türkiye email :Uzun_70@hotmail.com
Forum Ana Sayfası  »  Tasavvuf
 »  Amca sen kimsin

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Amca sen kimsin           (gösterim sayısı: 1.821)
Yazan Konu içeriği

boşluk

lovepowerman
[lovepowerman]
lovepowerman

Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.09.2010
İleti Sayısı: 2.589
Şehir: İzmir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 30.03.2011- 22:36
Alıntı yaparak cevapla  


Bir imam efendi varmış; namazını tadil-i erkana uyarak kılmaya çok dikkat edermiş, cemati hayranmış imam efendiye. Bir gün öğle namazı kıldırırken cemaate imam efendi tam öğlenin sünnetinde sağına selam verirken yaşlı ak sakallı bir ihtiyar görür sola selam verir hemen sağına döner bakar ihtiyar yok. Farza geçer hemen. Farz namazda da aynısı olur. İmam efendi şaşkındır son sünnete durur tam sağa selam verecek ihtiyar yine orda. Sola selam vermeden sorar " Amca sen kimsin necisin hep namazda sağa selam verirken varsın sola selam verip geri baktığımda yoksun ? '' der. İhtiyar adam '' Eğer beni merak ediyorsan; Peşine cematini de al bir karanlık sokak var orayı geç. Ordan korkunç mu korkunç bir sokak var orayı da geç. Ondan sonra yeşil bir kapı çıkacak önüne. O kapının üzerinde '' LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH '' yazıyor. O kapıdan gir beni orada bulacaksın, kim olduğumu ancak o zaman söylerim '' demiş.
İmam efendi hemen cemaate dönüp '' benim başımdan böyle böyle bir iş geçti hadi benle geliyomusunuz '' der. Cemaat çok sevdikleri imamlarını yanlız bırakmazlar. Önce karanlık sokaktan geçerler, korkunç sokağa gelince imam efendi arkasına bir bakar ki cemaatten kimse kalmamış sokak o kadar korkunçmuş ki hepsi kaçmışlar.
İmam efendi o sokaktan geçmiş yeşil kapıyı görmüş kapı ki güzelliği gözlerini kamaştırmış üzerinde '' LA İLAHE İLLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH '' yazıyomuş. Hemen içeri girmiş içerisi o kadar güzelmişki; İmam efendi büyülenmiş ihtiyar adam orada bir koltukta imamı bekliyormuş. İmam efendi hemen sormuş: " Dediklerini yaptım, dediğin sokaklardan geçtim fakat cemaatim korkunç sokağa gelince beni bırakıp kaçtılar şimdi de bana sen kimsin '' der.
Yaşlı adam gülümseyerek İmam efendiye '' Ben Azrail (a.s)' im ve sen öğlenin daha sünnetinde sağa ilk selam verdiğinde beni gördün ya işte o zaman tereğayından kıl çeker gibi ruhunu bedeninden aldım. Ama sen bunu anlayamadın bile. Karanlık sokak varya, orası senin tabutun cemaat seni omuzlayıp getirdi sonra o korkunç sokağa yani; kabrine koydular imanın o kadar kuvvetli ki hakkıyla kıldığın namazlar yaptığın görevin oradan hiç korkmadan geçirdi, veeeee burasıda CENNET-İ ALA dilediğin gibi yaşa '' demiş. RABBİM BİZLERİ DE İMANI KUVVETLİ VE CENNET-İ ALASINDA OLAN KULLARDAN EYLESİN. AMİYN.

http://www.lovepowerman.net/
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Tasavvuf
 »  Amca sen kimsin

Forum Ana Sayfası

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2010   phpKF Ekibi

Love Power Man

 RSS Beslemesini Görmek için Tıklayın   RSS Beslemesini Google Sayfama Ekle   RSS Beslemesini Yahoo Sayfama Ekle